GÜNEŞ

13:59:00 Fatma Dilek Kitap 0 Comments

"Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor." M.Akif EESOY
Güneşe grub etmekten hiç zarar gelir mi? Biz battı sanırız ama o görmediğimiz yerlerde yeniden doģmaktadır. Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Ruhları şad olsun.
Hz Mevlana der ki;
“Yazık oldu! Yazık oldu!” deme. Eğer nefse uyup şeytanın tuzağına düşersen, işte o zaman hayıflanmanın sırasıdır. Cenazemi görünce “Ah ayrılık! Ah ayrılık!” deme. O vakit benim ayrılık değil, visal ve mülakat (kavuşma ve görüşme) vaktimdir. Beni kabre indirdikleri zaman sakın “Elveda! Elveda!” deme. Çünkü kabir, öteki âlemin, can topluluğunun perdesidir. Batmayı, gözden kaybolmayı gördün ya, bir de doğmayı gör (düşün). Güneş ve aya gurub etmekten (batmaktan) hiç ziyan gelir mi? Bu hal sana batmak, kaybolmak gibi görünse de, aslında bu hal doğmaktır, yeniden hayata kavuşmaktır. Mezar insana hapishane/zindan gibi görünse de, orası ruhun kurtulduğu yerdir. Hangi tohum yere ekildi de bitmedi? Niçin insan tohumu bitmeyecek diye şüpheleniyorsun?"

"Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor." M.Akif EESOY Güneşe grub etmekten hiç zarar gelir mi? Biz battı sanırız ama o görm...

0 yorum: